دستگاه ضبط تصویر یا DVR چیست؟


 

دستگاه ضبط تصویر یا DVR چیست؟

 

دستگاه DVR استند الون دستگاهی است که میتواند از یک دوربین مدار بسته تا 32 دوربین مدار بسته را پشتیبانی کند.بگونه ای که هر 32 دوربین  را میتواند ضبط کند بشرط این که دستگاه ما فریم به تعداد هر دوربین را داشته باشد.اگر فریم کمتر باشد،تصویر بصورت عکس،عکس جلو میرود.برای تشکیل یک تصویر واقعی(Real)در سیستم PAL بیست و پنج فریم لازم است.برای مثال برای 4 دوربین در سیستم پال ، 4*25=100فریم لازم است تا تصویر واقعی و پیوسته باشد.

DVRمیتواند بوسیله پورت LAN به شبکه وصل گردد.حال این شبکه میتواند یک شبکه محلی باشد و یا در حد وسیع تری بعنوان اینترنت.این قابلیت توانایی انتقال تصویر و یا اتصال کاربر خاص را از مکان دیگری به دستگاه را فراهم میکند.

از طریق پورت LAN این امکان وجود دارد تا چند DVR را با هم مرتبط کرد.

دستگاه DVR بوسیله ماوس میتواند کنترل شود و سری های قدیمی بوسیله ریموت کنترلر،کنترل میشد.

این دستگاه توسط USB  ویا DVR_RW  قابلیت بک آپ گیری دارد.

میتوان توسط میکروفن و اتصال آن به دستگاه ضبط تصویر ، قابلیت ضبط صدا را داشت.البته این امکان به نوع DVR بر میگردد به این معنا که می بایست دستگاه ضبط تصویر ورودی میکروفن داشته باشد.

دستگاه DVRقابلیت برنامه ریزی دارد بصورتی که میتوان برایش تعریف کرد که دربعضی از ساعات شبانه روز عمل ضبط تصویر را بصورت مستمر و یکپارچه انجام دهد و در بعضی از ساعتها در صورت آلارم دزدگیر ویا Motion Detectionضبط و در بعضی ساعتها ضبط نکند.

این دستگاه نیز قابلیت کنترل دوربین های متحرک را دارد و میتواند به دزدگیر هم متصل گردد.

دستگاه DVR یک دستگاه مجزا از کامپیوتر است ولی این قابلیتها در کارت DVRهم میباشد که باید داخل کیس (Case) کامپیوتر متصل گردد و بصورت مجزا عمل نمیکند به این معنا که تنها زمانی که کامپیوتر روشن است قابلیت ضبط تصویر را خواهید داشت .به این قطعه  DVR Card میگویند.

بازدید: 4423
تماس مستقیم با شرکت

 

تلفن :

021-77670966

021-77670868

     

 موبایل

:

0912-3756460
     
فکس : 021-77670966
     
ساعت کار         : 9 الی 20
     
ایمیل : info@psr-co.ir
     
پشتیبانی : 021-77670868
     
آدرس :  تهران - خیابان انقلاب - پیچ شمیران -  نبش خیابان نور محمدی -  پلاک352 - ساختمان تنکابن - طبقه دوم - واحد 8
 

 

آموزش صوت ، نور و تصویر
محصولات شرکت
آمار سایت